EduMind

Od ledna 2023 běží první skupina EduMind, registrace je pro tuto chvíli uzavřena. Přihlašování do dalšího EduMindu, který poběží od září 2023, otevřeme letos v květnu.

Pokud o účasti v EduMindu uvažujete a chtěli byste informovat o spuštění registrace, přihlaste se prosím k odběru novinek do emailové schránky níže.

Výzvami učitelství společně

Zvláštností učitelství je, že ačkoliv trávíme většinu času obklopeni lidmi, můžeme se cítit na profesní výzvy sami. Na interakci s profesními kolegy máme jen zlomek času.

Čeští učitelé jsou navíc ve velké zátěži, která neodpovídá tomu, jak jsou na povolání připraveni a jak jsou v něm podpořeni. Často chybí příležitost pro zastavení, sdílení a reflexi v bezpečném prostředí. Chybí profesní prostor, kde by se učitelé cítili bezpečně a braní vážně, kde by nedostávali nevyžádané rady, nebo nebyli kritizováni.

Chceme to změnit.

Poznáváte se v některé z těchto situací?

Cítím zahlcenost. Bojuji s time managementem a hranicemi práce.

Chybí mi spřízněná duše. Jsem na škole sám/sama, bojuji s větrnými mlýny. Nemám kde odvětrat nebo sdílet.

Nezažívám ocenění své práce, necítím pochopení.

Cítím se vyčerpaně, asi s tím seknu. 

Začínám učit a nevím, kudy kam.

Nevím jak na situace ve třídě s respektem, ale účinně.

Chci hodnotit formativně, ale nevím jak to uchopit.

Chci do výuky vnášet inovace, ale je to pro mě časově náročné nebo neudržitelné.

EduMind může pomoci.

EduMind je bezpečný prostor s cílem učitele podpořit. Dlouhodobě nabízí prostor ke sdílení, podporuje učitele na cestě za jejich krátkodobými či dlouhodobými cíli a pomáhá překonávat různé překážky.

Co EduMind je a jak funguje?

EduMind je pravidelné, strukturované a moderované online setkání ve skupince 8-10 učitelů, které trvá od 90-120 minut. Vychází z konceptu Mastermind skupinek, které vznikly v USA  jako pravidelné setkávání šéfů firem, kteří ve vrcholové pozici hledali možnosti sdílení a podpory. Vzali jsme principy Mastermindu a rozvinuli je pro potřeby českých učitelů.

7 důvodů, proč EduMind funguje

⭐ Velký důraz je během EduMindu kladen na bezpečné a přijímající prostředí, které je předpokladem načerpání sil, učení se a růstu.  

Překonávání výzev díky společným znalostem a zkušenostem všech zúčastněných, aneb více hlav víc ví. Díky stabilní skupince učitelů už na to nejsme sami. Kdy se vám naposledy podařilo do hloubky probrat nebo konzultovat téma s deseti dalšími učiteli? 

Pravidelnost. S EduMindem máte jistotu, že se prostor pro váš růst otevře každých 14 dní.

⭐ Skupinu učitelů doprovází jedna ze zkušených moderátorek: Eva, Káča nebo Aneta. Učitelky v různých fázích vývoje, které EduMind více než dva roky testovaly na sobě. O tom, co nám EduMind přinesl se můžete dočíst zde.

⭐ Struktura setkání pokrývá potřebu sdílení a odvětrání, vzájemné inspirace, stanovování si akčních kroků i jejich reflexi a ponoření se do jednoho tématu skutečně do hloubky

Hot Seat – neboli “žhavé křeslo”. Jde o pravidelnou část setkání, kdy mají 1-2 účastníci možnost, nikoliv však povinnost, otevřít téma, které je pro ně aktuální/palčivé/bere energii/tíživé a dostane se mu nerušené pozornosti od celé skupinky. V případě zájmu může ten, který je usazen v “hot seatu” požádat o rady, podporu, konzultace a pohledy. Ale může jít i o sdílení něčeho, co jinde sdílet nelze. 

⭐ Z každého EduMindu vzniká neveřejný sdílený dokument, ke kterému se je možné vracet a sledovat svůj posun napříč školním rokem.

Termíny

EduMind skupinky se budou scházet pravidelně jednou za čtrnáct dní ve čtvrtek od 18.30. Kurz začíná 5. ledna 2023.

Kompletní termíny kurzu EduMind leden-květen 2023:

5. 1. 30. 3.
19. 1.13. 4.
2. 2.27. 4.
16. 2. 11. 5.
2. 3.25. 5.
16. 3.

Cena

Cena za jedenáct EduMind setkaní je 4.500 Kč včetně DPH. Nenechte si ujít bonusy při včasném přihlášení.

Při přihlášení do konce listopadu získáte:

🚀 Bonus : 45 minutová individuální konzultace v hodnotě 1.500 Kč s třemi učitelkami na téma, které je pro vás důležité

Při přihlášení do konce prosince získáte:

🚀 Bonus: 30 minutová konzultace s jednou ze tří učitelek na téma, které je pro vás důležité

EduMind je možné uhradit ze šablon (OP JAK). Napište nám na triucitelky@gmail.com pro více podrobností.

Přihlášení probíhá do 31. prosince 2022. Kapacita je omezena pro 10 účastníků.

Co všechno je zahrnuto v ceně?

  • 11 strukturovaných, moderovaných online setkání, při kterých zažijete, že na výzvy učitelství už nejste sami
  • provázení zkušených moderátorek
  • přístup k soukromým pedagogickým materiálům provázejících
  • sdílené dokumenty z každého setkání

Nejčastější otázky

Komu je EduMind určen?

Všem učitelům bez rozdílu věku nebo zkušenosti. Důležitá je touha po práci na sobě samém, ochota sdílet a spoluutvářet bezpečném prostředí s kolegy ze všech koutů ČR.

Budu na to mít čas?

Máme rádi heslo, že jedna minuta strávená plánováním, je jedna hodina ušetřená. My si myslíme, že dvě hodiny strávené sdílením a prací v bezpečném prostředí jsou v přepočtu desítky hodin ušetřených na beznaději, zahlcení a vyčerpání.

Nemám kapacitu učit se nic nového. K čemu mi EduMind bude?

EduMind není studijní skupina, jde o seberozvoj pomocí sdílení, přemýšlení a vnášení více vědomého přístupu do vlastní práce. 

Mohu na EduMind vzít kolegy?

Ano. Pokud o to stojíte, je možné uspořádat Edumind pro vaši sborovnu, skupinu kolegů nebo přizvat jednoho kolegu. Stejně tak chápeme potřebu sdílet s učiteli, kteří se mezi sebou neznají. Záleží na tom, co potřebujete. 

O nás

Jsme tři učitelky. Jedna stavařka, jedna lezkyně po skalách a jedna bývalá šéfka firmy. Dohromady nás svedlo učitelství. Několik let na sobě díky EduMindu pracujeme, učíme se, rozvíjíme se, společně přemýšlíme. Protože tři ví více než jedna. Více o nás najdete tady.

Jak se přihlásit?

Další EduMind skupiny budou startovat v září 2023. Přihlašování bude spuštěno v květnu. Pokud nám zanecháte e-mail, dáme vám včas vědět o spuštění registrace.

Novinky do emailové schránky

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit" souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.